تبلیغات
 
 
آموزش استفاده از ماسکهای گیاهی - اتفاقات بازی پرسپولیس و استیل آذین و حرفهای بازیکنان دو تیم

اتفاقات بازی پرسپولیس و استیل آذین و حرفهای بازیکنان دو تیم

نویسنده : okeyguy okeyguy یکشنبه 28 فروردین 1390 04:24 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

به گزارش خبرگزاری فارس، آخرین بازی هفته‌ سی‌ام لیگ برتر از ساعت ۱۹:۰۵ بین دو تیم پرسپولیس و استیل آذین و در حضور حدود ۱۰ هزار تماشاگر برگزار شد و پرسپولیس ۲ بر یک به برتری رسید.

مجتبی زارع در دقیقه ۲۲ برای پرسپولیس گلزنی کرد و سیاوش اکبرپور دو دقیقه بعد گل تساوی استیل آذین را به ثمر رساند.

در حالی که بازی در دقیقه ۹۴ دنبال می‌شد سوشا مکانی به نشانه مصدومیت روی زمین افتاد و توپ را به بیرون زد اما علی دایی به بازیکنان تیمش دستور داد بازی جوانمردانه را رعایت نکنند و توپ را به بازیکنان حریف ندهند. سپهر حیدری هم با توجه به این نکته اوت را بلند به داخل محوطه جریمه استیل آذین پرتاب و آرفی توپ را به گل تبدیل کرد.

همین موضوع باعث به جنجال کشیده شدن دیدار در دقایق پایانی شد و بازیکنان استیل آذین به شدت به رعایت نشدن بازی جوانمردانه اعتراض کردند به طوری که در این لحظات درگیری شدیدی بین بازیکنان رخ داد. نورمحمدی و ماتئوس در همین دقایق با کارت قرمز خداداد افشاریان اخراج و چند بازیکن نیز با کارت زرد جریمه شدند.

محمدی هم در دقیقه ۸۵ با دریافت کارت زرد دوم از استیل آذین اخراج شد.

بزن بزن بازیکنان دو تیم و جدل اکبرپور و دایی

بازیکنان دو تیم پرسپولیس و استیل‌آذین در دقیقه ۹۴ مسابقه با یکدیگر به درگیری فیزیکی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال پرسپولیس که تا دقیقه ۹۴ با تساوی یک بر یک برابر استیل‌آذین قعرنشین متوقف بود بر روی توپی که بازیکنان استیل‌آذین به بیرون زده بودند و پرتاب اوت صاحب موقعیت گلزنی شد و ۲ بر یک از حریف پیش افتاد. این گل باعث شد بازیکنان استیل آذین به سمت بازیکنان پرسپولیس که در حال شادی بودند حمله‌ور شده و با یکدیگر درگیری فیزیکی پیدا کنند.

* سیاوش اکبرپور مهاجم استیل‌آذین به سمت علی دایی رفت و با او به جدل لفظی پرداخت.

* سوشا مکانی دروازه‌بان استیل آذین که پیش از این صحنه مصدوم شد بعد از آنکه گل خورد خطاب به بازیکنان پرسپولیس در حالی که گریه می‌کرد گفت خیلی نامرد هستید، خدا آن بالاست. او یک اخطار نیز دریافت کرد.

*فریدون زندی که به عدم رعایت بازی جوانمردانه از سوی بازیکنان پرسپولیس معترض بود برای آنها دست می‌زد.

*شماری از مأموران نیروی انتظامی وارد زمین مسابقه شدند تا بازیکنان دو تیم را از هم جدا کنند.

* رحمان احمدی دروازه‌بان ذخیره پرسپولیس با سوشا مکانی دروازه‌بان استیل‌آذین درگیری شدیدی پیدا کرد که موجب شد یک کارت زرد از داور دریافت کند.

*محمود یاوری سرمربی استیل‌آذین مات و مبهوت فقط این صحنه‌ها را نگاه می‌کرد.

* علی‌رضا حقیقی دروازه‌بان پرسپولیس به این حرکات می‌خندید.

* ماتئوس بازیکن خارجی استیل‌آذین در دقیقه ۹۰+۸ به عمد آرفی گلزن دوم پرسپولیس را مصدوم کرد که با کارت مستقیم از میدان اخراج شد این خطا موجب ادامه درگیری‌ها شد.

* این بازی تا دقیقه ۹۰+۹ادامه پیدا کرد.

درگیری فیزیکی احمدی و مکانی در راهروی ورزشگاه

دروازه‌بان‌های استیل‌آذین و پرسپولیس در راهروی ورزشگاه آزادی با یکدیگر درگیری فیزیکی پیدا کردند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در حالی که پس از پایان بازی‌ تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استیل‌آذین بازیکنان دو تیم به شدت با یکدیگر درگیر بودند درگیری لفظی نیز بین رحمان احمدی و سوشا مکانی در راهرو ورزشگاه آزادی رخ داد.

پس از مدتی این درگیری لفظی به درگیری فیزیکی تبدیل شد و هر دو بازیکن به سمت یکدیگر حمله‌ور شدند که با دخالت مأموران نیروی انتظامی از هم جدا شده و به سمت رختکن تیم‌هایشان هدایت شدند.

علی دایی نیز رحمان احمدی را مهار و با تذکر جدی وی را به سمت رختکن پرسپولیس هدایت کرد.

هاشمیان: بازی جوانمردانه را رعایت کردیم!

مهاجم پرسپولیس گفت: بازی جوانمردانه‌ای انجام دادیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس وحید هاشمیان پس از پیروزی ۲ بر یک تیمش مقابل استیل‌آذین گفت: بازی جوانمردانه‌ای انجام دادیم اما در حالی که بازیکن آنها سالم بود خود را روی زمین انداخت و توپ را به بیرون زد ما هم بازی را دنبال کردیم.

وی گفت:‌ موقعیت‌های خوبی داشتیم و حقمان بود در این بازی به پیروزی برسیم.

اکبرپور: همین کارها را می‌کنند که رفت‌وبرگشت به استقلال می‌بازند

بازیکن تیم استیل‌آذین گفت: پرسپولیس همین کارها را می‌کند که در دو دیدار رفت و برگشت به استقلال می‌بازد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سیاوش اکبرپور پس از شکست ۲ بر یک مقابل پرسپولیس در دیداری جنجالی گفت: صدایم درنمی‌آید. چه بگویم؟ تا چه حد فوتبال می‌تواند ناجوانمرد باشد؟ ایرانیان همواره به جوانمردی معروف بوده و هستند اما نشانه از جوانمردی در این بازی ندیدیم.

وی ادامه داد: نگاه کنید و ببینید که داور از دقیقه یک چطور قضاوت کرد. کارشناسان می‌نشینند و می‌گویند استیل‌آذین پول خرج کرده و مهر‌ه‌های سرشناس در اختیار گرفته اما نتیجه نمی‌گیرد. به چه قیمتی باید برای ۳ امتیاز دوستان خود را گریان به خانه بفرستیم. آیا ارزش دارد.

اکبرپور تصریح کرد: در کجای فوتبال تاکنون چنین چیزی را دیده بودیم. همین می‌شود که پرسپولیس در دو دیدار رفت و برگشت به استقلال می‌بازد.

نوری: استیل‌آذین بازی جوانمردانه را رعایت نکرد!

بازیکن پرسپولیس گفت: این بازیکنان استیل‌آذین بودند که اصول بازی را رعایت نکردند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، محمد نوری پس از پیروزی ۲ بر یک مقابل استیل‌آذین گفت: ما بازی ناجوانمردانه‌‌ای انجام ندادیم حتی جوانمردانه بازی کردیم اما این بازیکنان استیل‌آذین بودند که اصول بازی را رعایت نکردند.

وی ادامه داد:‌ در حالی که پس از به ثمر رساندن گل مشغول شادی بودیم سوشا مکانی به سمت من آمد و با لگد مورد ضرب و شتم قرار داد. برای کسانی که این رفتار زشت را انجام دادند متأسفم و امیدوارم که مسئولان با آنها برخورد کنند. پیروزی در این دیدار حق ما بود و به حقمان رسیدم.

مکانی: عکس‌های دایی را پاره می‌کنم

دروازه‌بان تیم فوتبال استیل آذین گفت: به محض رفتن به خانه عکس‌های دایی را از روی دیوار می‌کَنم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سوشا مکانی پس از باخت ۲ بر یک مقابل پرسپولیس و جنجال‌های پس از آن گفت: تاکنون دایی اسطوره و الگوی من در فوتبال بود و او را دوست داشتم اما از حالا به بعد نیست. عکس‌های دایی را روی دیوار اتاقم چسبانده بودم، اما به محض رفتن به خانه عکس او را از روی دیوار می‌کَنم.

وی ادامه داد: من کاری نکردم و حرفی نزدم که این همه توهین بشنوم. برای گذشته خودم پشیمانم. این پیروزی مبارک تیم مردمی پرسپولیس و مربی مردمی و کاپیتان با شخصیت آن باشد. اگر بردن اینطور است و اگر توهین کردن و تهمت زدن اینطور است مبارک آنها باشد.

نمازی: تمام جهان بازی جوانمردانه را رعایت می‌کند

مربی تیم فوتبال استیل آذین گفت: زمانی‌ که در تمام جهان بازی جوانمردانه رعایت می‌شود ما هم باید این موضوع را مراعات کنیم.

وحید نمازی پس از شکست ۲ بر یک تیمش در دیدار مقابل پرسپولیس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: نیمه اول را خوب شروع کردیم اما پس از ۱۰ دقیقه فشار پرسپولیس روی ما زیاد شد و کنترل بازی را در اختیار گرفت. نیمه دوم هم تغییراتی وارد میدان شدیم و بازی خوبی هم انجام دادیم. چند موقعیت خوب هم داشتیم که نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.

وی در مورد اتفاقات پس از این دیدار عنوان کرد: نباید چنین اتفاقاتی در فوتبال ایران رخ دهد. پرسپولیسی‌ها باید بیشتر رعایت می‌کردند. با انجام چنین حرکاتی در فوتبال مخالفم . زمانی‌که در تمام جهان رعایت می‌شود ما هم باید این موضوع را مراعات کنیم.

مربی استیل آذین در مورد عدم حضور یاوری در نشست خبری پایان این مسابقه گفت: وی قصد داشت شرکت کند، اما نمی‌دانم چه کسانی‌ اعلام کرده بودند که کسی از استیل آذین در نشست خبری حاضر نمی‌شود و یاوری هم به همین دلیل رفت.

وحید نمازی در حالی‌که برای حضور در نشست خبری در سالن مطبوعاتی حاضر شده بود، هیچ یک از خبرنگاران در سالن حاضر نبودند، اما زمانی‌که از سالن خارج شد در کنار زمین چمن با اهالی رسانه مصاحبه کرد.

همان بهتر که من اسطوره سوشا مکانی نباشم

سرمربی پرسپولیس در واکنش به اظهارات مکانی گفت: همان بهتر که من اسطوره چنین بازیکنی نباشم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، علی دایی در واکنش به اظهارات سوشا مکانی مبنی بر اینکه گفته‌ بود “علی دایی را دوست داشتم و اسطوره‌ام بود، اما حالا دیگر نیست ” عنوان کرد: اگر مکانی می‌خواهد با این روش به فوتبال ادامه دهد، همان‌ بهتر که من اسطوره‌اش نباشم.

وی ادامه داد: این حرکات ناشایست را در فوتبال قبول ندارم. بگذارید هر چه می‌خواهد بگوید و هر کاری می‌خواهد انجام دهد.

کاظمی: در فوتبال موارد مهمتر از برد وجود دارد

بازیکن تیم استیل‌آذین گفت: این پیروزی مبارک پرسپولیسی‌ها باشد اما باید بدانیم که در فوتبال موارد مهمتری از گل زدن و پیروزی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، حسین کاظمی پس از شکست ۲ بر یک تیمش مقابل پرسپولیس گفت: صحنه‌هایی که در این بازی پیش آمد عجیب‌وغریب بود ما به دنبال انجام بازی زیبا و جوانمردانه بودیم.

وی ادامه داد: مستحق باخت نبودیم و این پیروزی مبارک پرسپولیسی‌ها باشد اما باید بدانیم که در فوتبال موارد مهمتری از گل زدن و پیروزی وجود دارد.

حقیقی: می‌خواستم مکانی را آرام کنم

درواز‌ه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من در درگیری‌های شرکت نداشتم و فقط می‌خواستم مکانی را آرام کنم.

به گزارش خبرگزای فارس، علیرضا حقیقی بعد از برد دو بر یک برابر استیل آذین در دیداری جنجالی گفت: در این مسابقه مستحق برد بودیم و از بهترین فرصت‌های خود استفاده نکردیم آن هم در حالی که تراکتورسازی شکست خورده بود به سه امتیاز مسابقه نیاز مبرم داشتیم.

وی در مورد حضورش در درگیری‌های پایانی مسابقه گفت: سوشا مکانی از دوستان قدیمی من است و من فقط برای جدا کردم و وساطت جلو رفتم و دنبال درگیری نبودم زیرا به من ارتباطی نداشت ولی نمی‌دانم چرا به من کارت زرد نشان داده شد.

حقیقی تاکید کرد: مکانی هم از کوره در رفته بود و من برای کنترل او رفتم و هیچ دخالتی در درگیری‌ها نداشتم.

دایی: این کار را کردیم تا درس عبرتی برای دیگران باشد

سرمربی پرسپولیس گفت:‌ کار ما درس عبرتی خواهد شد تا کسی دیگر الکی وقت تلف نکند.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی دایی پس از برتری ۲ بر یک برابر استیل‌آذین در نشست خبری اظهار داشت: اول از همه بازیکنانم تقدیر می‌کنم. آنها بازی خوبی انجام دادند. در نیمه اول ما بازی خوبی انجام ندادیم. البته سرتر از حریف بودیم اما در نیمه دوم موقعیت‌های زیادی برای گلزنی داشتیم. در مورد آن صحنه گل هم باید بگویم بروید فیلم مسابقه را ببینید. سوشا مکانی چند بار توپ را از میان پاهایش عبور می‌دهد و بازیکنان ما را مسخره می‌کند. بازی جوانمردانه واژه بزرگی است.

وی ادامه داد: یکی به من بگوید در آن صحنه چه اتفاقی افتاده که سوشا مکانی مصدوم شد. او بعد از آنکه توپ را به بیرون و خود را به مصدومیت زد دایو به آن بزرگی را زد. این درس عبرتی می‌شود برای آنها که می‌خواهند ناجوانمردانه وقت‌کشی کنند و خود را بی‌مورد به مصدومیت می‌زنند. در آن صحنه هیچ‌کس کاری با مکانی نداشت و خود را بی‌مورد به زمین زد.

دایی تأکید کرد: ما بازی جوانمردانه را بد معنا می‌کنیم. هرکس خودش را به زمین زد نباید توپ را به او تقدیم کنیم. دیوانه نیستیم که الکی توپ را به حریف تقدیم کنیم. فیلم بازی را ببینید مکانی چقدر حرکات آکروباتیک انجام داد و دایو زد. آیا این بازیکن مصدوم است. اگر مکانی مصدوم شده بود حق با شماست اما متأسفانه ایشان به شکل ناجوانمردانه خودش را به مصدومیت زد.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: دروازه‌بان حریف اگر مصدوم است روی زمین دراز بکشد و منتظر آمدن پزشک تیم باشد. او بعد از آن صحنه لگدهای زیادی به بازیکنان ما زد. نوری دستش پر خون بود، سپهر حیدری لبش پاره شده بود. حسین بادامکی پایش آسیب دیده بود آیا این معنایش بازی جوانمردانه است؟ مگر قرار است هر کس توپ را بیخود به بیرون زد آن را به حریف تقدیم کنیم. اگر او واقعاً مصدوم شده بود من از شما عذرخواهی می‌کردم اما گلر حریف خودش را بی‌مورد به زمین انداخت.

دایی افزود: به نظرم این اتفاقی است که باعث می‌شود دیگر تیم‌ها بی‌مورد وقت تلف نکنند و بازی به بیراهه کشیده نشود.

دایی با اشاره به بازی بازیکنان استیل‌آذین در دیدارهای قبلی گفت: من فیلم بازی‌های این تیم را در مسابقات گذشته دیده‌ام. برخی از بازیکنان آنها در زمین راه می‌روند اما امروز با غیرت و تعصب بازی می‌کردند و مقابل پرسپولیس غیرت و تعصب‌شان متبلور شده بود این هم از شانس ما بوده است. این درس عبرتی خواهد شد که کسی دیگر الکی وقت تلف نکند.

وی در مورد اینکه سیاوش اکبرپور و حسین کاظمی نیز به سمت او حمله‌ور شدند، گفت: این درست نیست. خداوکیلی به غیر از سوشا مکانی هیچ‌کس به سمت من حمله نکرد. مکانی حتی به ذخیره‌های ما هم بی‌احترامی کرد. کاظمی و اکبرپور رفقای من هستند و به من بی‌احترامی نکردند. فقط سوشا بود که چنین کارهایی انجام می‌داد. اگر فیلم‌هایش موجود باشد خواهید دید که مکانی چه الفاظ رکیکی به کار می‌برد.

دایی در مورد درگیری فیزیکی رحمان احمدی و سوشا مکانی در پایان مسابقه گفت: به احمدی فحش ناموسی داده شد. دیگر نمی‌دانم چه چیزی در این مورد بگویم. باید به مسائل بیرون از فوتبال که این چیزها است رسیدگی شود.

دروازه‌بان حریف الفاظ نامناسبی به کار می‌برد. این مسائل را بررسی کنید. اگر مکانی مصدوم است چرا بعد از آن صحنه شیرجه به آن بلندی را می‌رود. اگر هم واقعاً مصدوم بود می‌توانست توپ را به زمین ما پرتاب کند. ما که نمی‌توانستیم از زمین خود توپ را بر روی دروازه‌ آنها پرتاب کنیم. اشتباهات خود را توجیه نکنند. تقصیر خودشان بود.

سرمربی پرسپولیس تاکید کرد: مطمئن هستم پس از این ماجرا حرف‌های زیادی در مورد من می‌زنند اما حریف از نظر فوتبالی چه کاری کرد. به غیر از شوت زندی در نیمه دوم و یک کاشته در نیمه اول که به دیوار دفاعی ما خورد از نظر فوتبالی حریف چه کاری انجام داد. بازی جوانمردانه معنایش چیز دیگری است. خودت را به زمین می‌اندازی تا وقت بکشی. ما این چیزها را در بازی با عرب‌ها زیاد دیده‌ایم که هر وقت می‌خواستند وقت را تلف کنند خودشان را زمین می‌انداختند. مگر ما دیوانه بودیم که بعد از آن همه فشاری که آوردیم توپ را بی‌مورد به حریف تقدیم کنیم آن هم برای دروازه‌بانی که فیلم بازی می‌کند.

دایی افزود: متأسفانه در فوتبال خشک و تر با هم می‌سوزند. آنها خودشان را به مصدومیت می‌زنند و بعد به ما لگد می‌زنند.

وی در مورد حضورش در درگیری‌ها گفت: من مطمئن بودم باید جلو بروم تا بازیکنان کمتر درگیر شوند. بازیکنان ما بعد از گلزنی شادی کردند. یکی به من بگوید بازیکنان حریف در وسط بازیکنان ما هنگام شادی چه می‌کردند.

دایی ادامه داد: از کمیته انضباطی می‌خواهیم به این مسائل رسیدگی کند. کاری که آنها کردند اسمش را چه می‌گذارید؟ یک نفر به من بگوید.

سرمربی پرسپولیس در مورد داوری مسابقه گفت: سوشا مکانی به عالم و آدم فحش داد. اگر کارت قرمز می‌گرفت این اتفاقات شاید رخ نمی‌داد. من نمی‌خواهم درباره داوری حرف بزنم. شاید حرف شما درست است و بازی از دست داور خارج شده بود اما اگر من حرف بزنم می‌گویند دایی فلان و بی‌سار گفت.

وی تأکید کرد: ما بهترین داوران دنیا را داریم و من مخلص همه آنها نیز هستم. من بعد از بازی با استقلال در مورد داوری حرف زدم گفتند دایی دارد باختش را توجیه می‌کند آن هم در حالی که پنالتی به آن واضحی برای ما گرفته نشد. من در مورد رفیعی یکبار حرف زدم شما دیدید چه جنجالی به راه افتاد. من مخلص داوران هستم و در موردشان صحبت نمی‌کنم زیرا دوست دارم در کنار بازیکنانم تا زمانی که هستم حضور داشته باشم نمی‌خواهم از روی سکو بازی را تماشا کنم حوصله این چیزها را ندارم همه داوران ما خوب هستند.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه از امیر قلعه‌نویی و پرویز مظلومی برای فصل آینده برنامه گرفته شده اما از او باشگاه پرسپولیس برنامه‌ای نخواسته گفت: من به این مسائل کاری ندارم حدود یکی دو ماه دیگر با تیم قرارداد دارم. اگر باشگاه مرا نخواهد که حرفی نیست اما اگر من را بخواهند من هم باید فکرهایم را بکنم که بمانم یا بروم. من اصلاً نگران نیستم مگر خودم به این تیم آمدم به دنبال من آمدم و مرا آوردند. در پرسپولیس نصف پولی که سایر باشگاه‌های که خواهانم بودند به من دادند. من همواره گفته‌ام به این تیم مدیونم و برای مردم کار می‌کنم و به آن افتخار می‌کنم.

دایی یادآور شد: چشم‌داشتی نداشته‌ام ضمن اینکه قرار نیست فقط در پرسپولیس باشم می‌توانم در تیم‌های دیگر هم مربیگری کنیم. حتی اگر تیم‌های دیگر نیز ما را نخواهند به کارهای دیگرم می‌پردازم.

وی در مورد ملاقاتش با کی‌روش گفت: من بارها گفته‌ام که هرجا بخواهم کار کنم به عنوان نفر اول مربیگری هستم. من عاشق تیم ملی هستم و هر کمکی که از دستم بربیاید برای تیم ملی می‌کنم. با کی‌روش حرف زدم اما فقط به عنوان مربی اول در مربیگری کار می‌کنم اما به طور غیر مستقیم در خدمت تیم ملی هستم.

محمدی: متاسفم؛ همه دنیا این صحنه‌ها را دید

رئیس سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال گفت: فقط می‌توانم از اتفاقات رخ داده در دیدار دو تیم پرسپولیس و استیل‌آذین ابراز تأسف کنم.

به گزارش خبرگزاری فارس، عزیز محمدی در پایان دیدار جنجالی پرسپولیس و استیل‌آذین که با درگیری بازیکنان دو تیم همراه شد در جمع خبرنگاران گفت: چه بگویم؟ فقط می‌توانم ابراز تأسف کنم. مهم نیست مقصر چه کسی بود بازیکنان دو تیم باید رعایت کنند اما الان همه چیز برد و باخت شده است.

وی در مورد اینکه این اتفاقات در مقابل چشمان کی‌روش رخ داد گفت: فقط مسئله کی‌روش نیست. او یک شخص است. تمام این صحنه‌ها از تلویزیون پخش شد و حتی شبکه برون‌مرزی جام‌جم نیز بازی را نشان می‌داد و تمام دنیا و ایرانیان خارج از کشور این صحنه‌ها را دیدند. ما این مسائل را گزارش می‌کنیم تا به اتفاقات این بازی رسیدگی شود.

محمدی در مورد انتقاد رئیس کمیته انضباطی از او برای بیان انتقادات در رسانه‌ها از کمیته انضباطی گفت: من در مورد کمیته انضباطی در رسانه‌ها نظری ندادم.منبع:
http://aghazade.hosh.ir

آخرین ویرایش: - -

شنبه 18 شهریور 1396 02:00 ب.ظ
I visit everyday some sites and sites to read content,
except this webpage gives feature based content.
دوشنبه 16 مرداد 1396 09:54 ب.ظ
Wow! Finally I got a weblog from where I be able to genuinely get helpful
information regarding my study and knowledge.
جمعه 13 مرداد 1396 03:17 ب.ظ
I do not know whether it's just me or if everybody else experiencing problems
with your blog. It looks like some of the written text in your content are running off the screen. Can somebody else please provide
feedback and let me know if this is happening to them as
well? This might be a issue with my web browser because I've had this
happen previously. Appreciate it
چهارشنبه 3 خرداد 1396 07:42 ق.ظ
This is very interesting, You are a very skilled blogger.

I have joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post.

Also, I have shared your site in my social networks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر